Хакер з російського міста Єкатеринбург Костянтин Козловський заявив, що створення вірусів WannaCry і Lurk курирували співробітники ФСБ Росії.

Про це Козловський повідомив в інтерв’ю російському каналу «Дождь».

Козловський є, окрім всього, одним з основних обвинувачених у справі групи Lurk — її учасників звинувачують в численних банківських зламах. Фігуранти цієї справи були затримані у 2016 році. Козловський наразі арештований.

Він розповів, що серед співробітників ФСБ до розповсюдження вірусу причетний майор ФСБ Дмитро Докучаєв, який був арештований в грудні 2016 у справі про держзраду.

«Специфіка роботи так званого Lurk і його модифікацій, а також іншого створеного мною софту така, що і Докучаєв, і ті, кому він дав доступ, могли самостійно вести роботу з зараженими об’єктами», — заявив Козловський.

Раніше Козловський заявляв, що Докучаєв курирував здійснений ним злам комп’ютерної мережі комітету Демократичної партії США. Сам Докучаєв відкидає, що знайомий з Козловським.

Серед створених хакерами під заступництвом ФСБ «продуктів» Козловський також назвав вірус WannaCry.

«Коли я дивився телевізійний сюжет, де розповідали про WannaCry, я побачив до болю схожий мені локер (програма-вимагач, — ред.). «Морду» цього вірусу робили люди з моєї групи. «Морда» — те що, відображається на комп’ютері в момент блокування», — розповів він .

За його словами, для «обкатки» вірусів використовувалися комп’ютерні системи найбільших компаній — «Роснефти», «Газпрому», «Лукойлу» і «Ощадбанку».

«Обкатка» WannaCry пройшла в компанії «Самолет Девелопмент», розповів Козловський. У «Самолет Девелопмент» відповіли, що в компанії «створена і впроваджена система інформаційної безпеки з використанням засобів захисту інформації, сертифікованих ФСБ Росії і ФСТЕК Росії».

Сам Козловський не відкинув звинувачень в розкраданнях за допомогою вірусу Lurk. «Так, мої структури по обналу переводили в готівку кошти звідти. Однак технічно розкрадання здійснювали Докучаєв і компанія», — сказав він.

У ФСБ не відповіли на прохання «Дождя» прокоментувати заяву Козловського.

Раніше Козловський повідомив про свою причетність до хакерських атак у США, зокрема, до зламу комітету Демократичної партії США.

Нагадаємо, що 12 травня новий вірус із вимогою викупу вразив десятки тисяч комп’ютерів у різних країнах. Найбільше таких випадків виявлено в Росії, Україні і Тайвані.

Видання The Telegraph повідомило, що хакери, вірусна атака яких заблокувала файли, ймовірно пов’язані з Росією.

Також повідомлялося, що спеціаліст з Британії випадково призупинив новий вірус з вимогою викупу. Однак згодом з’явилася інформація, що у WannaCry з’явилася оновлена версія.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here