Представництво Європейського союзу в Україні уточнило, що Єврокомісія вже відмовила Києву в наданні третього траншу макрофінансової допомоги з-за невиконання низки вимог, йдеться в повідомленні посольства ЄС.

Раніше в середу українські ЗМІ повідомили з посиланням на главу представництва ЄС в Україні Хьюга Мінгареллі, що ЄК до кінця року прийме рішення про надання Україні третього траншу на 600 мільйонів євро в рамках діючої програми макрофінансової допомоги.

«Станом на сьогодні Україна не виконала чотири вимоги, передбачені для надання третього і останнього траншу макрофінансової допомоги. При таких обставинах Європейська комісія не може виділити останній транш діючої програми макрофінансової допомоги», — йдеться в повідомленні посольства.

«Ми закликаємо Україну зберігати нинішню динаміку здійснення реформ в сферах, де спостерігається хороший прогрес, а також завершити впровадження невиконаних заходів в рамках діючої програми з підтримки всіх зацікавлених сторін», — також говориться в повідомленні посольства.

Президент України Петро Порошенко раніше заявляв, що ЄК незабаром оголосить про нову програму макрофінансової допомоги для країни на 2018-2019 роки, при цьому не назвавши її суму. Загальний обсяг попереднього пакету макрофінансової допомоги ЄС, схваленої в травні 2015 року, — 1,8 мільярда євро. Київ уже отримав два транші, виділення третього траншу в 600 мільйонів євро відкладається через невиконання ряду умов.

Мінгареллі вже заявляв, що Київ втратить можливість отримати останній транш, якщо не виконати чотири вимоги: зняти заборону на експорт лісу-кругляка, запустити автоматичну перевірку електронних декларацій чиновників, прийняти закон про кредитному реєстрі Нацбанку і запустити механізм перевірки інформації про бенефіциарних власників компаній.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here