Юристи передвиборного штабу президента США Дональда Трампа продовжують на цьому тижні направляти позови до судів, прагнучи оскаржити результати голосування на виборах в низці ключових штатів, повідомляють у вівторок американські ЗМІ.

Видання The Hill зазначає, що нині ці зусилля не увінчалися істотними успіхами. Якщо тенденція збережеться, то Трампу буде складно домогтися передачі спірних справ, потенційно здатних змінити на його користь результати виборів, до Верховного суду США. Саме сценарію, який передбачає розгляд скарг штабу Трампа в Верховному суді, найбільше побоюються в Демократичній партії, оскільки в цьому суді шість суддів з дев’яти вважаються прихильниками республіканців.

The Hill констатує, що деякі юристи не бачать у Трампа серйозних шансів через суди домогтися переобрання. «Оскільки більшість скарг або відхиляють, або відкликають, то у штабу Трампа немає реальної можливості змінити результати навіть в одному окремо взятому штаті, не говорячи вже про декілька штатів», — вважає професор з юриспруденції Університету Каліфорнії Рік Гансен.

Зі свого боку, в штабі Трампа заявили, що вірять в успіх і мають намір продовжувати боротьбу в судах за перегляд результатів голосування в деяких «хитких» штатах.

«Існують передбачені законом способи домогтися нашої мети. І якщо нас буде супроводжувати успіх, то президент доб’ється переобрання», — заявила радник з юридичних питань штабу Трампа Дженна Елліс.

Трампу для того, щоб залишитися при владі на другий термін, потрібно домогтися перегляду на свою користь підсумків виборів мінімум у трьох штатах. Перед ним складніше завдання, ніж у Джорджа Буша-молодшого в 2000 році. Тоді суперечки стосувалися тільки одного штату: Флориди. Буш у результаті був обраний президентом рішенням Верховного суду і з перевагою всього в один голос.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here