Українців, які багато заробляють, зобов’яжуть щороку подавати електронні податкові декларації. Із такою ініціативою виступило Міністерство фінансів України, підготувавши відповідний законопроект.

Зокрема, відповідно до тексту документу, до категорії “особа з високими доходами — платник податків” пропонується зараховувати фізичних осіб — резидентів, які підпадають під один із критеріїв:

є кінцевими бенефіціарними власниками (контролерами) великого платника податків;
прямо або побічно володіють 10 і більше відсотками статутного капіталу юридичної особи, що є податковим резидентом іншої держави і задекларувала дохід за попередній податковий рік 10 і більше мільйонів євро;

загальний річний оподатковуваний дохід за попередній податковий рік яких перевищує 50 млн грн.

Крім того, у міністерстві вважають, що несвоєчасне подання податкової декларації фізичною особою з високими доходами має каратися штрафом у розмірі 10% від суми нарахованого податку на доходи фізичних осіб.

Також законопроект пропонує розширити повноваження ДФС, надавши їй можливість отримувати інформацію щодо обороту коштів на банківських рахунках таких платників податків.

У відомстві вважають, що такі заходи допоможуть підвищити рівень податкової дисципліни серед фізичних осіб з високими доходами і поліпшити ефективність контролю з боку держави.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here