Президент США Дональд Трамп виступив з програмною промовою на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.

Трамп став першим чинним президентом США, який приїхав в Давос за останні 18 років. Примітно, що в якості бізнесмена Трампа ніколи не запрошували на цей форум.

У своїй промові він закликав інвестувати в Америку, пояснив, що його гасло «спочатку Америка» не означає «Америка в ізоляції» і розповів про політичні проблеми.

Економіка США повернулася до зростання
Свою промову Трамп почав з розповіді про повернення американської економіки до зростання з його приходом до влади «після багатьох років стагнації».

«Американські фондові ринки пробивають рекорд за рекордом», — заявив президент США.

За його словами, безробіття серед афроамериканців і іспаномовних в США опустилася до рекордного мінімуму, створено понад два мільйони нових робочих місць, а індекс оптимізму малого бізнесу досяг рекордно високого показника за всю історію.

Саме час інвестувати в Америку (за прикладом Apple)
Своїй промові він підкреслив, що зараз для бізнесу — найкращий момент в історії, щоб інвестувати в США.

«Ніколи ще не було кращого часу для того, щоб наймати, будувати, інвестувати і вирощувати в Сполучених Штатах», — сказав Трамп.

Він також розповів, що влада США будуть продовжувати боротися з бюрократією, яка заважає бізнесу, а також продовжать знижувати податки для корпорацій.
«У нас найкращі університети і найкращі кадри, у нас дешева енергія», — перерахував Трамп переваги роботи в США.

Американський президент підкреслив, що компанія Apple вкладе в економіку США рекордні 350 мільярдів доларів.
America First ≠ America Alone
Для Трампа, як президента США, Америка завжди буде стояти на першому місці — «як для лідера будь-якої іншої країни інтереси його країни завжди йдуть першими».

Однак «Америка понад усе» не означає «Америка поодинці», підкреслив лідер США.

Він зазначив, що «коли Америка зростає, то зростає і весь світ». США підстьобують творчість новаторів, створюють важливі винаходи, які допомагають людям жити.

 

Реформа міжнародної торгівлі
Американський президент розповів про роботу над реформуванням міжнародної системи торгівлі, заради процвітання «тих, хто грає за правилами».

«Ми не можемо мати вільну і відкриту торгівлю, якщо будь-яка країна використовує цю систему за рахунок інших», — заявив Трамп.

Крім того, Трамп підкреслив, що США не проти укладення окремих договорів про вільну торгівлю з членами транстихоокеанський партнерства, незважаючи на вихід США з цієї угоди.

 

Інвестуйте в оборону
Трамп підкреслив, що процвітання неможливе без безпеки. Він розповів про збільшення фінансування американської армії і закликав інші країни наслідувати приклад Штатів.

«Щоб зробити світ безпечним від режимів-ізгоїв, терористів і ревізіоністських сил, ми просимо наших друзів і союзників вкладати в свою власну оборону», — підкреслив президент.

Трамп закликав партнерів протистояти Ірану, який «підтримує тероризм», щоб не допустити створення ним ядерної зброї.

Він підкреслив провідну роль США в боротьбі проти терористичної організації «Ісламська держава». Америка також збираються і далі боротися з тероризмом в Афганістані.

Також Трамп розповів про ключову роль Вашингтона в зусиллях міжнародного співтовариства, спрямованих на ядерне роззброєння КНДР.

«Коли мова заходить про тероризм, ми готові захищати наших громадян і наші кордони», — також підкреслив він.

В Америку пустять тільки гідних іммігрантів
Він зазначив, що американська система прийому мігрантів перебуває «в минулому столітті» і потребує реформування.

Трамп нагадай, що США планують в майбутньому приймати іммігрантів на основі їх освіти та професійного досвіду.

«Ми будемо впускати тільки тих, хто зможе внести вклад розвиток американської економіки, підтримати себе фінансово і зміцнити нашу країну», — розповів американський президент.

Будувати майбутнє разом
Завершив свою промову Трамп пропозицією, адресованим до всіх лідерів країн і бізнес-титанів, які були присутні в Давосі.

«Ми всі [стаємо] сильніше, коли вільні, суверенні нації працюють разом в ім’я загальних цілей і загальної мрії», — сказав Трамп.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here